Kutatási projektek kategória bejegyzései
Fenntarthatóság szemlélete a hazai vendéglátóiparban

A BGE KVIK Kiválósági Központ keretein belül megvalósuló kutatás a hazai és nemzetközi kutatások között is újszerű megvilágításban vizsgálja a magyarországi vendéglátó vállalkozásokat. Napjainkban az üzleti vállalkozásoknak egyre inkább figyelembe kell venniük a működésükből adódó környezeti terhelés csökkentésének, és az üzlet … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Élelmiszerpazarlás (Food waste)

Az Európai Unió körülbelül 88 millió tonna élelmiszerhulladékot termel évente, mely egy főre vetítve mintegy 173 kilogramm (Élelmiszerbank, 2016). A fogyasztók, kereskedők és vendéglátósok ennek 70 százalékáért felelősek. A magyarországi adatokat tekintve éves szinten közel kétmillió tonna élelmiszer kerül a … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Fenntartható-e az egészséges táplálkozás? Egészséges-e a fenntartható táplálkozás?

A globális klímaváltozás fenyegetései és a növekvő környezeti terhelés problémája életre hív olyan tudományterületeket, melyek az emberiség étrendjének egészségügyi kérdései mellett annak fenntarthatóságát is vizsgálják. Az aktuális táplálkozási ajánlások felülbírálására fenntarthatósági szempontból komoly igény mutatkozik, hogy a lakosság étrendjét nemcsak … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
A karbonlábnyom-számítás a vendéglátásban – környezetterhelés-mérés és a csökkentési lehetőségek vizsgálata

A környezetterhelésről és különböző vonatkozásairól egyre több tanulmány születik. A mezőgazdasági termelés, az alapanyagok előállítása és szállítása és az élelmiszeripar, valamint élelmiszerek vendéglátásban történő feldolgozása, illetve a keletkező élelmiszerhulladék kezelése, esetleges megelőzése, közvetlenül vagy közvetve, mind hatással vannak környezetünkre.
Borravaló és feketemunka a vendéglátásban

A vendéglátóhelyek üzemeltetési költségeit vagy éppen bevételeit számos törvényes és törvénytelen eszközzel lehet módosítani. A kutatás ezen eszközök közül kíván néhányat beazonosítani, illetve szekunder és empirikus kutatás segítségével megközelítően feltárni ezek természetét és nagyságrendjét.
Egyenlő esélyek a vendéglátásban

A vendéglátás-turizmus területén is számos kihívással, problémával találkozunk, amelyekre tudományos igényességgel, etikai és jogi szempontból szintén reflektálni kell. Ilyen különösen a fogyatékkal élő és a családos emberek kiszolgáltatott, hátrányos helyzete (pl. a munkavállalók és a vendégek körében), amely szükségessé teszi … Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Fenntarthatóság vizsgálata a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 című dokumentumban

A kutatás fő témája a fenntarthatóság vizsgálata a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 elnevezésű dokumentumban. A kutatás célja megvizsgálni, hogy a fenntarthatósági szemlélet mennyire hangsúlyosan jelenik meg az elfogadott Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030-ban: a nemzeti stratégia cél- és eszközrendszerében a fenntarthatóság milyen területeken, milyen … Egy kattintás ide a folytatáshoz….